SEO - Optymalizacja i pozycjonowanie strony WordPress

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej opartej na systemie WordPress zależy od wielu czynników. W sieci często jest powtarzane, że są to systemy bardzo łatwo dające się wypozycjonować. Na potwierdzenie tego faktu są prezentowane strony, które na poszczególne frazy są wysoko. Istotnie “wysoko” jest wiele stron WordPress, ponieważ od wielu lat ten system robi zawrotną karierę w sieci. Skutkiem tego jest duża ilość stron opartych na WordPressie, a naturalną konsekwencją, że część z nich plasuje się wysoko w wynikach. Jednakże o tym, że nie wystarczy wykonać stronę na WordPressie i znaleźć się w TOP10 przekonał się każdy właściciel takiej strony.

Co zrobić, aby skutecznie wypozycjonować stronę na tym systemie? Problemy z prawidłową indeksacją mogą być różne, dlatego pracę rozpoczynamy od wykonania audytu SEO. Na podstawie jego wyników podejmujemy odpowiednie działania, aby usunąć problemy, np. odpowiednio dobieramy wtyczki, wykonujemy optymalizację szablonu i innych elementów, będących “słabym ogniwem”, także tych zwiększających szybkość wczytywania się strony; sprawdzamy treść. Każdą stronę analizujemy w inny sposób, w zależności od stopnia jej rozbudowania, pod kątem przyjazności dla użytkownika (usability, accessibility), a także struktury i estetyki.

To prawda, że system WordPress jest bardzo rozbudowany i posiada duży potencjał SEO. Jednak automatycznie wiele przydatnych funkcji jest wyłączonych lub po prostu ich nie ma, zatem trzeba dobrać oraz skonfigurować niezbędne wtyczki. Dzięki tym zabiegom strona WWW będzie przyjazna dla Google i gotowa do dalszego procesu pozycjonowania.

Strona niezoptymalizowana nie wykorzystuje swojego potencjału i nie jest odnajdywana.

Skuteczność WordPress bez optymalizacji
Skuteczność WordPress po optymalizacji SEO

 

Wydajne buforowanie strony może znacznie przyspieszyć funkcjonowanie systemu nawet na wolnych serwerach.

Buforowanie strony większa wydajność nawet o

Wykonywana przez nas optymalizacja strony opartej na systemie WordPress obejmuje:

  • audyt SEO,
  • instalację wtyczek SEO,
  • optymalizację wtyczek,
  • dobór tytułu i opisu dla strony głównej,
  • instalację OG,
  • dodanie: twitter, facebook title i description,
  • sprawdzenie treści na stronie pod względem pozycjonowania oraz przygotowanie proponowanych zmian tekstu lub wytycznych co do zmian – w zależności od preferencji Klienta.

Po wykonaniu optymalizacji przystępujemy do kolejnych działań SEO, aby wypromować stronę w sieci i zwiększyć ilość wejść na nią przez potencjalnych klientów.

Zamów optymalizację SEO dla systemu WordPress
Optymalizacja SEO