Pozycjonowanie jednorazowe

Czasem dostajemy zapytania czy mamy w ofercie pozycjonowanie jednorazowe. Za każdym razem tłumaczymy, że nie ma czegoś takiego. Jest to chwyt marketingowy stosowany przez niektóre firmy i adresowany do klientów, którzy nie lubią wiązać się stałymi umowami. Niestety nie przynosi żadnych efektów, a tylko generuje koszty. To tak jakby zaproponować choremu na anginę jedną tabletkę antybiotyku zamiast całej kuracji i przekonywać o skuteczności leczenia.

Pozycjonowanie to proces ciągłego budowania tzw. prestiżu strony. Tylko wtedy jest ono skuteczne. Co więcej, z uwagi na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek i na to, że Google (czy też Bing) lubi, kiedy „strona żyje”, gdy treści na niej są aktualizowane, samo pojawienie się strony na wysokich miejscach nie gwarantuje, że strona tam pozostanie. Zresztą poza aspektami technicznymi jest jeszcze konkurencja, która pozycjonuje się najczęściej na te same frazy i również chce być wysoko w wynikach wyszukiwarki.

Na pierwszej stronie wyników w Google jest 10 miejsc, tzw. TOP10, lecz chętnych firm, które chciałyby się tam znaleźć jest mnóstwo, a zatem pozycjonowanie strony to ciągły proces, którego zaprzestanie spowoduje, że strona zostanie wyparta z wysokich miejsc przez inne pozycjonowane strony. Tym samym zarówno praca włożona przez firmę pozycjonującą, jak i Państwa wkład finansowy w przedsięwzięcie zostaną zmarnowane.

Pozycjonowanie to zatem tak naprawdę ciągła opieka nad stroną, zarówno ta wykonywana bezpośrednio przez firmę pozycjonującą, jak i doradzanie Państwu co powinno się lub też można zrobić na stronie (w kontekście zamieszczanych treści oraz modyfikacji programistycznej strony), a czego nie powinno się robić. Strona to Państwa “siedziba w internecie”, która ma wpływ na to jak jesteście postrzegani przez klientów. Tak samo jak firma dba o siedzibę stacjonarną, tak powinna dbać również o tę w sieci. I oczywiście o to, żeby trafiali do niej klienci. I tym się zajmuje właśnie pozycjonowanie.

Aby zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu.