Optymalizacja w wynikach wyszukiwarki

Co to jest SEO?

SEO oznacza “optymalizację strony pod wyszukiwarki internetowe”. Najprościej mówiąc, oznacza to proces poprawy  witryny w celu zwiększenia jej jakości i widoczności w naturalnych wynikach wyszukiwania. Im lepsza jakość strony, tym lepsza jest jej widoczność w wynikach wyszukiwania np. w Google lub Bing.  Wysoka jakość strony zwiększa też prawdopodobieństwo, że strona przyciągnie uwagę potencjalnych klientów i zachęci do zapoznania się z ofertą produktową Twojej firmy.

Jak działa SEO?

Wyszukiwarki internetowe takie jak Google czy Bing używają robotów sieciowych do przeglądania zasobów w internecie i indeksowania stron znajdujących się w sieci. Roboty podążają pomiędzy stronami, zbierając dane i informacje o zawartości tych stron i umieszczają te dane w swoim indeksie. Algorytm, który dokonuje analizy w indeksie bierze pod uwagę  bardzo dużą ilość czynników; mówi się o ponad 200 czynnikach wpływających na ranking strony internetowej.  Następnie, aby określić kolejność stron w wynikach, są one układane według tzw. popularności i jakości, i wyświetlane w wynikach wyszukiwania po wpisaniu określonych słów lub fraz. Działania SEO można podzielić na kilka głównych grup. Wysoka jakość treści zamieszczonej na stronie i badanie słów kluczowych są kluczowymi elementami poprawnej i skutecznej optymalizacji strony. Przejrzystość stron na urządzeniach mobilnych jest bardzo ważnym elementem nowoczesnej witryny, gdyż na tych urządzeniach coraz częściej są one wyświetlane. Algorytmy wyszukiwania w różnych wyszukiwarkach internetowych mają na celu wyświetlanie odpowiednich stron zgodnych z otrzymanym zapytaniem wyszukiwania. Optymalizacja witryny i jej treści jest głównym czynnikiem jakościowym, który może pomóc stronie uzyskiwać znacznie wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania takich jak Google czy Bing.

Dlaczego SEO jest ważne w marketingu?

Pozycjonowanie strony to podstawowa usługa marketingowa w internecie. Potencjalni klienci każdego dnia  wpisują w Google i Bing miliony wyszukań w poszukiwaniu produktów, usług lub po prostu rozrywki czy informacji.  Wyszukiwanie jest często głównym źródłem ruchu cyfrowego dla marek i uzupełnia inne kanały marketingowe. Większa widoczność i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania ma istotny wpływ na wynik finansowy firmy, pozwala trafiać do większego grona potencjalnych klientów. Jednak wyniki wyszukiwania ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat, aby zapewnić użytkownikom bardziej trafne odpowiedzi i dostęp do informacji. Pamiętaj również, że funkcje takie jak wyniki rozszerzone i panele wiedzy w wynikach wyszukiwania mogą zwiększyć widoczność i zapewnić użytkownikom więcej informacji o Twojej firmie.