Transfer przeniesienie domeny

Domeny

Transfer domeny to przeniesienie jej obsługi od jednego rejestratora do innego. Czasem zdarza się, że z różnych względów, chcemy zmienić rejestratora domeny. Poniżej zamieszczamy krótki artykuł na temat tego, jak to zrobić.Jak przenieść domenę?

Jak przenieść domenę?

Aby przenieść domenę do innego rejestratora potrzebny będzie kod autoryzacyjny tzw. kod authinfo. Składa się on z ciągu znaków, generowanych dla każdej domeny. Jest ważny przez określoną ilość dni np. 30, 40. Służy do potwierdzenia własności domeny, dlatego należy go chronić, jak inne poufne informacje. Kod autoryzacyjny jest wydawany bezpłatnie.

O wydanie kodu należy zwrócić się do obecnego rejestratora domeny. Na stronie nowego rejestratora należy zapoznać się z procedurą transferu. Zazwyczaj w panelu klienta należy dodać domenę i podać kod authinfo, a następnie poczekać na potwierdzenie i przeniesienie.

Na stronie rejestratora należy też sprawdzić w jakim terminie od daty rejestracji lub ostatniego transferu jest możliwe przeniesienie domeny, zwracając uwagę na rodzaj domeny, czyli czy jest to np. domena krajowa czy globalna, gdyż terminy te zapewne będą się różnić.

Przy okazji należy zorientować się czy przeniesienie wiąże się z koniecznością dokonania opłaty abonamentowej (odnowienia domeny), jeśli domena została już opłacona na dłuższy czas. W tym zakresie różne rodzaje domen rządzą się innymi zasadami.


Jesteś zainteresowany pozycjonowaniem strony lub sklepu ?

Zapytaj o ofertę   

Napisz: biuro@bbsoft.pl   lub zadzwoń: 71-355-71-51
Wykonamy za darmo analizę strony i przedstawimy szczegółową ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *