Pozycjonowanie coraz trudniejsze

Pozycjonowanie stron staje się coraz trudniejszym zadaniem. Często skuteczne podniesienie pozycji na pierwsze miejsca w wynikach utrudniają sami właściciele stron. Jakich błędów należy unikać aby strona była dobrze indeksowana w wynikach wyszukiwania ?

Kopiowanie tekstów
Kopiowanie gotowych tekstów z opisów pobranych ze strony producenta, wydaje się kuszące na zapełnienie serwisu treścią, lecz to podstawowy błąd popełniany przez właściciela strony. Robot indeksujący potrafi bez problemu znaleźć duplikaty treści i może obniżyć wartość strony co w oczach Google psuje reputację stronie.

Powtórzenia
Tworzenie unikalnych tekstów w opisach i tytułach strony zajmuje sporo czasu, jednak ignorowanie tej zasady zdecydowanie źle wpływa na wyniki w wyszukiwarce. W większości systemów do zarządzania treścią jest wyposażona w opcję zarządzania częścią nagłówkową. Trzeba poświęcić czas i zadbać o to aby każda strona miała unikalny opis zgodny z jej treścią.

Linki wychodzące
Linki wychodzące powinny być zaopatrzone w atrybut rel=”nofollow”, dzięki temu nie oddaje się mocy strony na zewnątrz.

Nieaktualne linki
Nie wolno zostawiać linków które są już nieaktualne, kierujące do nieistniejących podstron lub zewnętrznych adresów. Takie przekierowania powodują obniżenie wartości i wiarygodności strony w oczach wyszukiwarki Google.

Czas ładowania
Strona www powinna wczytać się przeciętnym łączu w krótkim czasie, maksymalnie kilka sekund. Przy wolniejszych serwerach należy zastanowić się nad usunięciem części grafiki.

Kopie stron
Nie wolno tworzyć wielu kopii tej samej strony pod różnymi adresami. Jeśli na stronie znajdują się materiały, do których można trafić z różnych adresów należy wybrać te sposoby które prowadzą na główny adres strony internetowej.

Linkowanie
Ciągłe zmiany algorytmów sortowania i rankingowania Google powodują, że aby pozycjonowanie było skuteczne w stosunkowo krótkim czasie, konieczna jest fachowa wiedza i doświadczenie.

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL


Jesteś zainteresowany pozycjonowaniem strony lub sklepu ?

Zapytaj o ofertę   

Napisz: biuro@bbsoft.pl   lub zadzwoń: 71-355-71-51
Wykonamy za darmo analizę strony i przedstawimy szczegółową ofertę.