Pozycjonowanie jednorazowe

Ponoć w sieci można znaleźć wszystko. No nie wiem, zdarzyło mi się nawet ostatnio szukać odpowiedzi w książkach, bo w necie nie było… Ale rzeczywiście przyznać muszę, że można czasem znaleźć cuda, cudeńka, ot choćby oferty na pozycjonowanie jednorazowe. Płacisz raz, strona wskakuje wysoko i według zapewnień większości „specjalistów” powinna tam pozostać. Tak się zastanawiam, czy jest to na pewno zgodne z ustawowymi wymogami, aby reklama była rzetelna i nie wprowadzała w błąd. A co dopiero oferta, kierowana do osób, które nie mają większej wiedzy na temat pozycjonowania, bo jakby miały, to pewnie uśmiechem skwitowałyby takie “coś”.

Na czym polega problem: ano na tym, że pozycjonowanie to nie ślub – bierzesz raz i wystarczy na całe życie. Uplasowanie strony na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania polega niejako na zdobywaniu zaufania wyszukiwarki, stałym i ciągłym promowaniu strony, dbaniu o zamieszczone teksty, odpowiednim reagowaniu na działania konkurencji i zmianę algorytmów wyszukiwarki, itd. Pozycjonowanie nie polega na wrzuceniu setek czy tysięcy linków do strony w krótkim czasie w nadziei, że strona szybko podskoczy, ponieważ po chwili – w najlepszym razie – spadnie na dużo dalsze miejsca i niezwykle trudno będzie ją stamtąd “wyciągnąć”.

Reasumując, nie ma czegoś takiego jak pozycjonowanie jednorazowe. Takie pojęcie kłóci się nie tylko z wytycznymi właścicieli wyszukiwarek (np. Google), jak i z doświadczeniem i logicznym myśleniem.


Jesteś zainteresowany pozycjonowaniem strony lub sklepu ?

Zapytaj o ofertę   

Napisz: biuro@bbsoft.pl   lub zadzwoń: 71-355-71-51
Wykonamy za darmo analizę strony i przedstawimy szczegółową ofertę.